Chráň sa sám

Vytlačiť

je prevenčný program, ktorého zámerom je znižovanie rizík spojených s injekčným užívaním drog a poskytovaním platených sexuálnych služieb. Program poskytuje servisné služby ľuďom injekčne užívajúcim drogy a/alebo pracujúcim v sex-biznise. Program prispieva k ochrane verejného zdravia a k sociálnej inklúzii.

Workshopy v teréne

v lete sme začali realizovať workshopy prevencie predávkovania priamo v teréne. Ako to vyzerá sa môžete pozrieť tu.

Chcem byť informovaný/á a vzdelaný/á

Od januára 2011 sme začali realizovať projekt, ktorého cieľom je sprostredkovať informácie, orientáciu na trhu práce, sociálne zručnosti  a vedomosti v oblasti finančného hospodárenia sociálne znevýhodnenej skupine ľudí – inj. užívateľom drog a osobám poskytujúcim platené sex. služby a to prostredníctvom internetu v ich prirodzenom sociálnom prostredí – ulice.

Viac sa dozviete tu:

Projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore z prostriedkov Nadačného fondu Slovak Telekom pri Nadácií Intenda.

Nový projekt Cestou - necestou

Od júla 2010 realizujeme projekt zameraný na prácu  s užívateľmi/kami drog vo/po výkone väzby trestu odňatia slobody.  Viac o realizácii projektu Cestou – necestou sa dozviete tu.

Projekt sa uskutočňuje vďaka podpore z Fondu Hodina deťom, ktorý zriadila a spravuje Nadácia pre deti Slovenska.

Áno, pre život

Program Chráň sa sám realizuje projekt, ktorého ceiľom je zabrániť smrteľnému predávkovaniu. Počas služieb v teréne konzultujeme tému predávkovania, v časopise INTOXI každý mesiac vychádza článok na túto tému (napr.: ako spoznať predávkovanie, prevencia predávkovania, čo robiť pri predávkovaní). Máme za sebou 1dňové vzdelávanie pre terénnych sociálnych pracovníkov a pracovníčky. Pridali sa k námi aj 3 ľudia, ktorí injekčne užívajú drogy. Krátka správa zo vzdelávania aj s fotkami je tu.

Čo robiť s pohodenou ihlou?

 

je materiál o tom, čo robiť ak nájdete pohodenú injekčnú striekačku. Podarilo sa nám tento informačný materiál vytlačiť. V prípade záujmu ho môžete získať po zaplatení poštovného do vyčerpania zásob zdarma.

Kliknutím na obrázok sa Vám zobrazí pdf verzia. V prípade záujmu kontaktujte Soňu Pekarovičovú na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Vianočné občerstvenie v teréne

Počas vianočných služieb v teréne sme vďaka daru TRANSPETROL a.s. mohli rozdávať občerstvenie klientom a klientkám programu Chráň sa sám. Krátku správu aj s fotografiami nájdete tu.

 

Na ulici k zdraviu bližšie

Od mája do augusta 2010 OZ Odyseus realizuje projekt Na ulici k zdraviu bližšie. Cieľom projektu je ochrana a zlepšenie zdravia našich klientov a klientiek, ktorí často bojujú s abscesmi a rôznymi zápalmi v dôsledku injekčného užívania drog. Preto v teréne realizujeme distribúciu obväzov, leukoplastov a vlhkých hygienických utierok na ruky. Prístup k zdravotníckemu materiálu je dôležitou súčasťou prevencie a doliečovania vzniknutých abscesov, flegmón a iných zápalov.

Projekt sa uskutočňuje vďaka grantu Young4BA Komunitnej nadácie Bratislava a Nadácie SPP.

Tlačovú správu k projektu si môžte pozrieť TU.

Projekt Drogová závislosť ako choroba

Liečba drogovej závislosti je mnohokrát vnímaná spoločnosťou cez názor „na vyliečenie stačí pevná vôľa“. Tento stereotyp preberajú aj samotní ľudia, ktorí injekčne užívajú drogy. V mesiacoch október 2009 až máj 2010 sa realizoval projekt "Drogová závislosť ako choroba" určený ľuďom injekčne užívajúcim drogy, ktorí navštevujú program Chráň sa sám.

Projekt sa stretol s pozitívnym ohlasom. Bol k dispozícií približne 600 ľuďom, ktorí injekčne užívajú drogy v Bratislave. Finančným partnerom projektu je Nadačný fond Západoslovenskej energetiky v nadácii Pontis. Čítať viac...

Tu si môžete prečítať články a výroky ľudí injekčne užívajúcich drogy k téme drogvá závislosť.

Friday the 17th. Copyright © 2012 OZ Odyseus