SEX / DROGY

Vytlačiť
Program SEXI DROGY je program terénnej sociálnej práce realizovaný na letných festivaloch , koncertoch a v nočných kluboch. Svojim názvom jasne naznačuje, že sa venuje prioritne dvom témam: bezpečnejšiemu sexu a bezpečnejšiemu užívaniu drog. Určený je pre mladých ľudí, najmä pre tých, ktorí experimentujú s drogami.
 
Zameriavame sa naprevenciu rizík a znižovanie poškodení súvisiacich s užívaním drog a sexuálnym správaním u mladých ľudí.

Program SEX/DROGY

Výskum o sexuálnom správaní mladých ľudí

v roku 2009 program realizoval výskum o sexuálnom správaní mladých ľudí. Výskumu sa zúčastnilo 1051 mladých ľudí. Najvýznamnejšie zistenia sú zachytené v publikácii Všetko, čo sa (ne)hovorí o sexe. Výskum sa realizoval vďaka realizácii projektu "Mapovaním k lepšiemu poznaniu", ktorý finančne podporilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v rámci programu finančnej podpory aktivít detí a mládeže na roky 2008-2013.

 

 spracoval dostupné informácie o produktoch, ktoré sa predávali v Crazy shopoch.

Cieľom je informovať ľudí, ktorí experimentujú s týmito produktami, o ich účinkoch, rizikách a o spôsoboch ako sa týmto rizikám vyhnúť (pokiaľ je to možne).

Naše poďakovanie patrí Národnému monitorovaciemu centru SR za poskytnutie zloženia týchto produktov.

Vo všeobecnosti môžeme hovoriť o tom, že sa v týchto produktoch nachádzajú 3 skupiny látok:

  • syntetické kanabinoidy
  • stimulanty
  • empaktogény (látky , ktoré ovplyvňujú empatiu)

Podrobnejšie informácie o produktoch nájdete po kliknutí na odkaz

Máte komentare, informácie alebo skúsenosti s týmito produktami? Podeľte sa s nami o ne. Dajte vediet Soni ( Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ). Vaše informácie a odporúčania môžeme využiť pri aktualizácii.

Odyseus a program SEX/DROGY na VOICES LIVE #14

 

 

 

Friday the 17th. Copyright © 2012 OZ Odyseus